DOKŁADNE OKREŚLENIE

Jeśli określimy dokładniej pojedyncze czynniki, pojawi się potrzeba ich integracji. Gdy potrzeba ta jest jasno sformułowana i staje się programem działania, zaczyna po­wstawać nowoczesna architektura jako jedność teorii i prak­tyki. Po raz pierwszy zamanifestowane to zostało wyraźnie w Anglii przez W. Morrisa. W tym sensie możemy powie­dzieć, że nowoczesna architektura zaczyna się wtedy, gdy Morris rozpoczyna działalność praktyczną, a więc od 1862 roku. […] Gdy się to stwierdzi, wypada znaleźć metodę na tyle ogólną, że pozwoli ona usiłowania pojedyncze ująć całościowo i otrzymany wynik utrwalić tak, by można go
było dalej rozwijać. Jest to najbardziej dramatyczny mo­ment w całym procesie, wymagający maksymalnego napię­cia. Chodzi bowiem o to, by przerzucić most między teorią i praktyką i włączyć wynik tego połączenia do rzeczywi­stości.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć, nazywam się Iwona Bieszczad i dekorowanie wnętrz to moja praca i pasja! Bloga prowadzę, aby dzielić się z Wami branżowymi ciekawostkami i moimi indywidualnymi pomysłami na wnętrza. Zapraszam do regularnego odwiedzania serwisu!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)